Dětská kuchyňka

15.01.2020

Dětská kuchyňka bude vždy v kurzu, tak proč nedopřát holčičkám, aby měly doma své malé království? Vytvořte jim prostor snů.

Podívejte se jak využila prostor niky pod schodištěm Dagmar Hlaviznová, architektka, designérka Aesthetic a maminka tří dětí.

Dříve než jsme stihli zrealizovat plánovaný úložný prostor v kuchyni pod schodišťovou podestou, narodila se nám dcerka. Snížený prostor báječně odpovídal dětskému měřítku, proto si ho dcerka, jak rostla, více a více zabydlovala. Prostor je součástí obytné kuchyně, tak mi byla stále nablízku. Postupně přibývaly hračky a dětské zařízení. Zpočátku jsme vystačili z hracím kruhem, ale dcerka jak rostla rostli i potřeby. Přibyl dětský stoleček na malovaní a oblíbená dětské kuchyňka z IKEA.

Drátěná nástěnka Madam Stolze na dětské výtvory doplněná o textilní závěsnou síťku ze studia Aesthetic, na různé drobnosti.

 Kuchyňka je nejvíce trendy, když máme návštěvu nebo dorazí nějaká kamarádka, jinak je koutek využíván především k malování a tvoření. 

Dceřina kreativita nám trochu přerostla přes hlavu, a když odjela na pár dní pryč, rozhodla jsem se ji překvapit. Nejprve jsem koutek sjednotila výmalbou, stěny i strop ve stejné barvě, takové řešení je pro malý prostor nejvhodnější. Koutek je součástí obytného prostoru s kuchyní. Proto jsem řešila možnost jeho zakrytí. Vzhledem k tomu, že se jedná o dočasné využití prostoru, zvolila jsem řešení bez vrtání a zásahů do zdi a použila na instalaci budoucího závěsu obyčejnou roztažnou tyč do sprchového koutu. Na závěsy jsem ve studiu Aesthetic vybrala 100% len neutrální jemně smetanové barvě, který jsem si ve studiu nechala ušít. 

Kuchyňka má výhodu, že disponuje úložnými prostory, kam můžete schovat nejen hrnce a talířky, ale i řadu dalších hraček. Stolem má zase úložný prostor na papír a malířské potřeby. Drobné textilní doplňky jako podsedák na židličku IKEA a zástěrku ve stejném designu jako máme povlečení, jsem opět pořídila ve studiu Aesthetic. motiv lahodí dětskému oku a dospěláka neruší., ladí jak s výmalbou a prostě skvěle zapadne.. Jsem ráda, že jsem dceři mohla splnit její sen a vytvořila krásný prostor pro hraní. Hrací kruh/vak, který jsme účívali od jejího narození jako hnízdo pro miminka je pořád součástí dětského interieru, nyní slouží jako hrací podložka a dají se do něj elegantně uskladnit přebytky hraček.

Naše tipy:

Dětské povlečení z kvalitní bavlny, šedá s růžovou jsou skvělé barvy do kombinace. Tento desén šedých a bílých puntíčků na pudrově růžovém podkladu je jemný a dětský zároveň. 

TIP: kvalitní péřové výplně zajistí polštářům tvar a Vám pohodlí :)

NAKUPOVAT NYNÍ >>>

Hrací podložka, která se snadným stažením provázku rázem promění ve vak na hračky  2v1, neomrzí a v domácnosti si najde řadu dalších využití. Preferuji nadčasový desén, který lahodí i oku dospěláka. Spodní strana je navržena ze lnu se zátěrem, který je odolný vůči vlhkosti vrchní ze 100% bavlny. Moderní design podtrhují víceúčelová kožená poutka.

NAKUPOVAT NYNÍ >>> 


Slušivá zástěrka s nabíranou sukní :), právě po takové holčičky touží, výběr máte z široké nabídky desénů. 

NAKUPOVAT NYNÍ >>>