top of page
Vyhledat
  • Obrázek autoraDagmar Hlaviznová

Jak na tepelnou pohodu vašeho domova - staré metody v novém stylu!

Blíží se podzim a řada z nás si v této době klade otázku, jak si zachovat tepelnou pohodu a nezruinovat při tom peněženku.

Prozradíme Vám pár triků, které jsou ověřené časem, ale na které jsme v dobách blahobytu často zapomněli.


Textilie lidé od nepaměti využívali pro jejich funkci, která je nejenom okrasná, ale především užitná.

Už v historii se lidé obklopovali kožešinami, koberci, silnými ubrusy, tapiseriemi, které zdaleka nenabízely jen výtvarnou hodnotu. Textilie významně vylepšují akustické vlastnosti a napomáhají tepelné pohodě, jak na podlaze, stěnách, oknech, dveřích, tak i na bytovém zařízení.


Pocit tepelné pohody umocní i barevné ladění, teplé barvy jsou do chladných prostor jednoznačně příznivější. Zlatá barva je barvou středu, má pozitivní energii.

Dnes je v nabídce celá řada materiálů, jak tradičních, kůže, len, peří, tak moderních materiálů s funkčními vlastnostmi, jako jsou upravené polyestery, a dutá vlákna, výrobky jsou často ekologické, vyznačují se snadnou údržbou a velkou tepelnou pohodou.


Správnou volbou výrobků a vhodných materiálů docílíme skvělých výsledků

Univerzální oboustranná ložní výbava, vám zajistí komfort v chladných i teplých dnech.

Oboustranné deky, jejich rozměr je možné upravit na míru a co víc ovlivnit volbu jednotlivých materiálů. Pokud deku opatříte zipem, můžete ji využít jako povlak, což oceníte především v zimě.

Víceúčelové válce, můžete využít nejen jako průvaníky do oken a dveří, ale u lůžka jako ochrana chladné zdi.

Nechte se inspirovat domácími zvířaty, přirozeně si nachází místa tam, kde je nejvyšší tepelný komfort. :). Zaručeně se tak nechají zlákat mikroplyšovou dekou, povlečením či prostěradly z tohoto hřejivého materiálu.

Měkké, hebké a hřejivé textilní výrobky se tak jednoznačně postarají o příjemnou domácí atmosféru, zajistí tepelnou pohodu a ochrání proti průvanu a zimě .


Zatočte s chladnými plochami, pořiďte si průvaníky - válce proti průvanu.

Cena tepla nehorázně roste, u nás ve studiu Aesthetic, s tím bojujeme stylově a udržitelně, . průvaník – válec proti průvanu, zamezí tomu, aby se studený vzduch dostával okenními škvírami či pode dveřmi do vyhřátého domova..

Dnešní praktické válce do oken i dveří jsou vyrobeny z termoregulačních materiálů a jsou vyplněny dutým vláknem. Izolují v místech, kde dochází k největším únikům.


Ve studiu Aesthetic vám vyrobíme bytový textil dle vašeho výběru. Výběr materiálů a přizpůsobení rozměrů je samozřejmostí. Pokud máte zájem o nabídku na míru napište svůj požadavek na zákaznickou linku: info@aesthetic.cz


Aby teplo neunikalo z vytopených místností, dávaly se dříve k oknům i dveřím deky, i dlouhé těžké závěsy chránily teplo domova. To vše můžeme dělat i dnes. Jen pozor u dlouhých závěsů! Neměly by nikdy zakrývat radiátory umístěné například pod oknem. Tím se samozřejmě snižuje jejich účinnost.

Chladné plochy stolů opatřete ubrusy a prostíráním, nebojte se údržby ve studiu Aesthetic nabízí jedinečný len se zátěrem, pokud ubrus potřísníte snadno setřete a bez praní fungujete dál. Je to jedinečná volba vhodná do domácností s malými dětmi, či pro starší. Tento materiál je jedinečný i na postry židlí a lavic, to vše jsou plochy na které je dobré myslet pro vytvoření tepla domova.

Znáte to, úplně jiný pocit máte, pokud sáhnete na chladný povrch, nebo povrch pokrytý textilem.Pokud si chcete vybrat z typizovaných variant, prohlédněte si stálou nabídku studia Aesthetic v e-shopu: www.aestheticstore.cz ZDE

TIP designéru studia AESTHETIC - oboustranné povlečení

Universální, které poslouží v zimě i v létě, oboustranné povlečení, jedna strana chladí druhá hřeje.

Rozměry prostěradel, dek i povlečení přizpůsobíme na míru.

 

Dagmar Hlaviznová

architektka a designérka


Potřeba estetična je v mé mysli, duši a srdci, vytváří pocit pohody a stability.

A mou hlavní inspirací je spojení českých tradic a funkčnosti, jednoduchosti skandinávského styl, elegance italského designu a německé kvality.

Tato evropská fusion inspirace, posouvá textilní tvorbu Aesthetic, a napomáhá definovat nový český styl textilního designu.


Architektonické vnímání Dagmar Hlaviznové vnáší do textilní tvorby jednoznačně funkční prvky, materiály a funkce jsou kombinovány novými a originálními způsoby, přičemž vždy usiluje o čistý a jednoduchý vzhled.

Funkční detaily, kožené a jiné galanterní prvky, umocňují koncept zajímavým a výrazným způsobem a dodávají předmětům jedinečný charakter, který spotřebitel rozpozná a k němuž se může vztahovat.

Slow fashion a upcyklace je přirozenou součástí tvorby Dagmar Hlaviznové, majitelky a zakladatelky studia textilního designu Aesthetic, která vychází z podstaty a tradic.
49 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page