top of page
Vyhledat
  • Obrázek autoraJana Nekolová

Kvalitní spánek nadevše

Aktualizováno: 1. 11. 2021

Slova jako tradice, udržitelnost či příroda se do našich slovníků zase vracejí. Stavíme udržitelné domy, v mnohém hledíme na tradice dob minulých, příroda je nám nadevše. Proč tedy udržitelnost a přírodní materiály nevrátit i do ložnic. V duchu skandinávského stylu.Víte, že v posteli trávíme téměř třetinu dne? To je docela hodně, nemyslíte? Proč si tedy nepořídit kvalitní ložní prádlo, které nám umožní klidný spánek a navíc může oživit i interiér ložnice. Minimalistické povlečení v severském stylu to je především lněné povlečení. Je tradiční, přírodní i udržitelné. A navíc velmi trendy.


Opravdový dotek přírody si během spánku užijete v lněném ložním prádle habaděj. Len je příjemný na dotyk, v létě chladí, v zimě zahřeje, pohlcuje pachy a navíc je antibakteriální. Nepřitahuje a ani nepohlcuje prach, je odolný vůči plísním a pylům. Tedy ideální i pro alergiky. Nezanedbatelná je i jeho estetická hodnota. Jeho přirozená krása i přírodní odstíny vnesou do interiéru dokonalost a harmonii. I když ležérně pomačkaný, lehce sepraný, vždy bude krásný. A navíc je velmi praktický. Praním sice přírodní len světlá, na druhou stranu měkne a získává tak na kvalitě. Vydrží velmi dlouho a v tom tkví jeho udržitelnost.
Nadčasovost a harmonii má i lněné ložní povlečení z textilního studia Aesthetic. Povlečení je vyrobeno ze 100% lnu, barevné odstíny, jako například pískově žlutá, olivově zelená, přírodní a mnoho dalších, pomohou zútulnit interiér ložnice. Povlečení se vyrábí ve standradních velikostech a má praktické skryté zapínání na zip. V případě potřeby je možné vyrobit i rozměr podle požadavků klienta. K ložnímu povlečení patří prostěradlo.Lněné prostěradlo ze studia Aesthetic má jednu neobvyklou vychytávkou - guma je našita v tunýlku a lze ji v případě potřeby vyměnit. Tím se prodlužuje i jeho životnost. Ještě jeden bonus má lněné ložní prádlo - je příjemné a pěkné i bez žehlení!Stačí se tedy jenom zachumlat a sny přijdou samy. Třeba o tom, jak si místo žehlení, sednete někde s knihou a skleničkou dobrého vína, přes sebe přehozenou stylovou deku... Ale o tom zas někdy jindy!


Na závěr několik dobrých rad, jak o lněné povlečení pečovat:

- Při prvním praní doporučujeme prát ve studenější vodě. Nastaví se tím proces mecerace, tkanina tak bude mít hedvábnější lesk a zvýší se její pevnost. Oddělte jej také od ostatního prádla.

- Při následujícím praní může už být teplota 40 stupňů, pokud jsou na povlečení skvrny, klidně zvyšte teplotu na 60 stupňů.
51 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Commentaires


bottom of page