Vyhledat
  • hlaviznova

Kvalitní spánek nadevše

Víte, že v posteli trávíme téměř třetinu dne? To je docela hodně, nemyslíte? Proč si tedy nepořídit kvalitní ložní prádlo, které nám umožní klidný spánek a navíc může oživit i interiér ložnice.

Nedávno jsem se převalovala v posteli. Bylo vedro, okna dokořán. Někde od sousedů zněla píseň Filipa Topola „Chce se mi spát“… a já ne a ne usnout. Najednou jsem si vzpomněla na babiččiny duchny, pod kterými jsem se vždycky jako malá úplně ztratila, ale hlavně hned usnula… Ve vedru i v zimě. Je to už dávno, ale slova jako tradice, udržitelnost či příroda, která byla vlastní našim předkům, se do našich slovníků zase vracejí. Stavíme udržitelné domy, v mnohém hledíme na tradice dob minulých, příroda je nám nadevše. Proč tedy udržitelnost a přírodní materiály nevrátit i do ložnic? Na neforemné duchny zapomeňte, ale už jste někdy spali ve lnu? Lněné povlečení je tradiční, přírodní i udržitelné. A navíc velmi trendy.


Opravdový dotek přírody si během spánku užijete v lněném ložním prádle habaděj. Len je příjemný na dotyk, v létě chladí, v zimě zahřeje, pohlcuje pachy a navíc je antibakteriální. Nepřitahuje a ani nepohlcuje prach, je odolný vůči plísním a pylům. Tedy ideální i pro alergiky. Nezanedbatelná je i jeho estetická hodnota. Jeho přirozená krása i přírodní odstíny vnesou do interiéru dokonalost a harmonii. I když ležérně pomačkaný, lehce sepraný, vždy bude krásný. A navíc je velmi praktický. Praním sice přírodní len světlá, na druhou stranu měkne a získává tak na kvalitě. Vydrží velmi dlouho a v tom tkví jeho udržitelnost.
Nadčasovost a harmonii má i lněné ložní povlečení z textilního studia Aesthetic. Povlečení je vyrobeno ze 100% lnu, barevné odstíny, jako například pískově žlutá, olivově zelená, přírodní a mnoho dalších, pomohou zútulnit interiér ložnice. Povlečení se vyrábí ve standradních velikostech a má praktické skryté zapínání na zip. V případě potřeby je možné vyrobit i rozměr podle požadavků klienta. K ložnímu povlečení patří prostěradlo.Lněné prostěradlo ze studia Aesthetic má jednu neobvyklou vychytávkou - guma je našita v tunýlku a lze ji v případě potřeby vyměnit. Tím se prodlužuje i jeho životnost. Ještě jeden bonus má lněné ložní prádlo - je příjemné a pěkné i bez žehlení!Stačí se tedy jenom zachumlat a sny přijdou samy. Třeba o tom, jak si místo žehlení, sednete někde s knihou a skleničkou dobrého vína, přes sebe přehozenou stylovou deku... Ale o tom zas někdy jindy!


Na závěr jen několik dobrých rad, jak o lněné povlečení pečovat:

- Při prvním praní doporučujeme prát ve studenější vodě. Nastaví se tím proces mecerace, tkanina tak bude mít hedvábnější lesk a zvýší se její pevnost. Oddělte jej také od ostatního prádla.

- Při následujícím praní může už být teplota 40 stupňů, pokud jsou na povlečení skvrny, klidně zvyšte teplotu na 60 stupňů.
9 zobrazení0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše