top of page
Vyhledat
  • Obrázek autoraDagmar Hlaviznová

Návrat k přírodě v duchu moderní doby

Aktualizováno: 26. 10. 2021

Tak trochu avangarda, tak trochu luxus. To je glamping – moderní způsob stylového rekreačního ubytování v jedinečném prostředí přírody.Pozorovat východ slunce na poušti, usínat v tichu hlubokého lesa nebo se probouzet za zpěvu ptáků do ranní mlhy – to dnes může člověk zažít, aniž by přišel o svůj vydobytý komfort. Glamour camping neboli glamping poskytuje zážitek maximálního propojení s přírodou.. Se stylem a pohodlím, kterého se nechceme vzdát.Minimalismus v jedinečném prostředí


Jednoduché chatky uprostřed lesa, zařízené sice minimalisticky, ale s veškerým luxusem, boudy na stromech, maringotky uprostřed louky a samozřejmě stany. Nechybí však pohodlné postele, hygienické zázemí a často ani lednice. To vše je dnes velmi trendy a glamping si získává stále více příznivců ve světě i u nás.

Ubytování v duchu minimalismu v jedinečném prostředí nabízí i zážitky navíc. Ať už je to ranní jóga, snídaně v trávě, rybaření, večerní pohoda u ohně nebo jen prosté kochání se okolní přírodou. Ke stylovému ubytování ale patří i stylové vybavení. Co si tedy s sebou do přírody vzít?
Do přírody stylově a v duchu udržitelnosti


Celou řadu využití nabízí praktická softshellová deka. Může sloužit jako hřejivá podložka na ležení i sezení, která nepromokne a neprofoukne. Posloužit může ale i jako pikniková deka, nebo celta v případě deště. Ocení ji nejen novodobí dobrodruzi, ale i rybáři.Po ranní koupeli v rybníce, nebo pobytu ve venkovní sauně, je nepostradatelný vzdušný len. Lněná kolekce studia Aesthetic nabízí nejen župany s kapucí, ale i ručníky v mnoha přírodních odstínech.Jenže, nejen pozorováním a kocháním se přírody je člověk živ. Není nadto usednout po dlouhé procházce na romantickém místě s krásným výhledem a v klidu si užít dobrého jídla, prostě piknikovat. Zeleninu a ovoce je ideální přenášet v síťovaných vacích, na pečivo a chléb oceníte praktický lněný vak. Len je totiž savý, antibakteriální a pečivo v něm vydrží i delší dobou čerstvé. I piknik jde tedy uspořádat v duchu udržitelnosti a stylově. Jen vědět jak na to!
Foto: © archiv Aesthetic, © pexels

21 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page