Vyhledat
  • Jana Nekolová

Neokázalá, přesto noblesní štědrovečerní tabule

Aktualizováno: 20. pro 2021

Pokud se vezete na vlně minimalistického přístupu k životu, nezapomeňte na své krédo i při prostírání štědrovečerní tabule. I ta totiž může být neokázalá, zároveň však kouzelná a noblesní. Inspiraci hledejte na severu Evropy.


Štědrovečerní večeře patří k těm nejslavnostnějším okamžikům v roce. U stolu se schází celá rodina, panuje uvolněná, přesto velmi slavnostní atmosféra, rozzářené dětské oči vše umocňují. Prostě domácí pohodlí, útulno a kouzlo okamžiku. Proč ale hledat inspiraci na severu? Z jednoho prostého důvodu - skandinávské národy patří k nejšťastnějším na světě a jejich útulné domovy jsou plné pohody. Navíc je severský styl čistý a minimalistický a jeho kouzlo spočívá především v detailu. Proč se jím tedy neinspirovat i při přípravě štědrovečerní večeře. Slavnostní tabuli jde totiž prostřít i bez módních výstřelků, minimalisticky a v duchu udržitelnosti.
Jak na to? Studio Aesthetic má ve své nabídce 100% lněné ubrusy i ubrousky v čistých a jednoduchých liniích, v tlumených barevných odstínech. Takto prostřený vánoční stůl bude působit velmi decentně, neztratí ale nic na výjimečnosti slavnostního okamžiku. Kouzlo dokonale prostřené tabule tkví rovněž v detailu - větvička cesmíny na talíři, věnec na stole či kytice suchých květů atmosféru umocní a ozvláštní.


A dnes tak hojně citovaná udržitelnost? I té se u vánoční tabule nemusíte vzdát. Díky univerzálnosti a vlastnostem přírodního lnu nemusí ubrusy a ubrousky ze Studia Aesthetic sloužit pouze jeden den v roce. Stejně tak dobře mohou být využity při nedělním obědě či jiné slavnostní příležitosti. Díky své jednoduchosti, kvalitě, odolnosti a především nadčasovému designu se lněné prostírání dědí z generace na generaci.

Užijte si ty nejkrásnější svátky v roce u slavnostně protřené tabule s vánoční atmosférou a nezaměnitelným kouzlem!


Foto: archiv Aesthetic, pexels

3 zobrazení0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše