top of page
Vyhledat
  • Obrázek autoraDagmar Hlaviznová

Přirozená krása lnů

Aktualizováno: 24. 3. 2021


Len je přírodní materiál a má neopakovatelné kouzlo, ten kdo si pořídil nějaký lněný kousek do svého šatníku, mi dá jistě za pravdu. Pokud zapojíte ležérní eleganci a oprostíte se od striktně vyžehleného image, tak nejen pro jeho prodyšnost a přizpůsobivost se stane vaší přirozenou součástí.

Pod taktovkou textilního studia Aesthetic, v čele s designérkou a architektkou Dagmar Hlaviznovou, nachází český len nachází své uplatnění také v interieru a exterieru."V Česku má len hlubokou tradici, přesto se k nám vrací oklikou ze Skandinávie, nejen jako součást šatníku, ale i v interiéru je to příjemný materiál, nadčasový a elegantní . Dá se s ním uspět sázkou na dobrý design nebo vysoce kvalitní zakázkovou výrobu. Uplatní se v jakékoli oblasti bytového textilu, od ložní výbavy, přes závěsy, podsedáky a polštáře, po kuchyňský textil a welness textil. Práce se lnem je domenou textilního studia Aesthetic, to nabízí ucelený program bytového textilu jak interierového tak exterierového.
Prvotní investice do lněných výrobků se může zdát být vyšší nežli běžná produkce, rozdíl je ale zásadní, toto rozhodnutí se v užitné hodnotě jednoznačně vrátí.Len odpuzuje prach a je rezistentní vůči plísním a

pylu, proto se uplatní velmi dobře na kuchyňských doplňcích, utěrkách, ubrusech či úložných prostorách na pečivo.

Tyto vlastnosti využijeme i na wellness doplňcích.

Můžete si vychutnat pocit přirozenosti na prostěradlech, ručnících či v nadčasových županech.

Velký výběr najdete opět v produkci Aesthetic. Je savý a velmi dobře vstřebává tekutiny.

Len se nemusí se žehlit, častých praním měkne.


Údržba

Údržba lněných výrobků je velmi snadná. Len pereme nejlépe na 40°C- 60°C, tak doporučuje výrobce. Sušičku je možné použít, ale pozor vyfouká se vám větší množství vláken, to můžete brát jako výhodu i nevýhodu.

Netřeba usilovně žehlit, lněné závěsy a ubrusy si po pár dnes nabydou zpět své přirozenosti, poddají se a přirozeně vyvěsí.

O lněné oděvy a barvený len doporučujeme udržovat šetrněji, lněné oděvy větrejte a vhodné je ruční praní.


TIP: K praní přidávejte ocet pro vyšší stálobarevnost.

Zároveň tak pečujete o Vaši pračku.


Udržitelnost

Len je český produkt, navíc jeho vlákna jsou recyklovatelná a biologicky rozložitelná, při pěstování se nepoužívají pesticidy.


Proč právě len?

Někdo preferuje vintage styl, další e ekologicky laděný minimalismus, to tato volba skvěle splňuje.

Lněné výrobky nejsou nijak náročné na údržbu a dědí se generace na generaci.

Textil slouží, je to každodenní společník i pomocník.
55 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page