top of page
Vyhledat
  • Obrázek autoraKateřina Černá

Vzpomínka na indiánské léto Karin a KateřinyNaše pracovní cesty se setkaly přesně před třinácti lety a od té doby se prolnuly na mnoha projektech. Tentokrát jsme se společně rozhodly hledat české značky, které přicházejí na trh s kvalitními autentickými produkty a na vlastní kůži je pro vás vyzkoušet.


Chceme podpořit lokální trh, sdílet své zkušenosti, jít cestou kvality, jednoduchosti a nadčasového designu. Jít svou vlastní cestou a pokud se vám bude líbit, následujte nás…První značkou, kterou jsme vybraly je Aesthetic, který je pro nás ztělesněním udržitelnosti, dobrého a rozumného přístupu k lidem, životu i k přírodě. S touto dnes už tradiční českou značkou jsme se setkaly nezávisle na sobě v době, kdy byli naši synové malí. Aesthetic se totiž dlouhou dobu zaměřoval pouze na dětské zboží a mnoho maminek si stejně jako my oblíbilo heboučké deky, zavinovačky, povlečení a polštářky.
Dnes se zakladatelka, majitelka a designérka značky v jedné osobě – Dagmar Hlaviznová věnuje mnoha dalším oblastem. Nás zaujal její lněný program, který stále rozvíjí a tento rok jej obohatila o lněné župany a šaty.Do té doby, než jsme si oblékly lněné župany a vyrazily užít si ještě poslední teplé dny k vodě v našich šatnících převládala bavlna, vlna a hedvábí. Režná barva lnu nás původně obě trochu odrazovala, tak jsme chtěly vyzkoušet i různé barevné varianty.Len jsme si oblíbily na první dotek a univerzální, přesto velmi ženské střihy nás také příjemně překvapily. Len je pro pleť nejen příjemnou alternativou, ale může se také pochlubit antibakteriálními vlastnostmi. Je to jeden z nejdéle používaných přírodních materiálů a vhodný také pro alergiky.


Lněné vlákno má příjemné chladivé a osvěžující vlastnosti. Skvěle pohlcuje vlhkost, což oceníte také u osušek, utěrek a ručníků.

Líbilo se nám užívat si poslední sluce a bosýma nohama čeřit vodní hladinu, snídat na lněné piknikové dece a večer pak použít župan jako kabátek přes šaty.Líbil se nám pocit svobody u materiálu, který je dovoleno nosit přirozeně zmačkaný. Pocit, že můžete ve stejných šatech sbírat v sadu jablka, nebo jít večer do baru na skleničku. Líbí se nám univerzálnost a nadčasovost všech věcí a jejich všestranné použití.


29 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page